1. Remont łazienek i zaplecza kuchennego oraz zakup stołów – Dom Ludowy w Głowience.

Stan sanitariatów, kuchni i zaplecza kuchennego, stołów znacznie odbiega od standardu Sali Domu Ludowego – która jest po remoncie. Płytki w kuchni, zapleczu kuchennym i łazienkach są zniszczone, popękane. W pomieszczeniach tych jest nieszczelność kanalizacji sanitarnej o czym świadczy nieprzyjemny zapach, częste awarie oświetlenia w kuchni, na zapleczu kuchennym i w sanitariatach. Zatem remont tych pomieszczeń jest konieczny i jak najbardziej zasadny.

Stoły w Domu Ludowym zakupione w 1974 r. są ciężkie, zniszczone, różniące się wysokościami, blaty zniszczone, nogi pouszkadzane. Stoły są tak ciężkie, że przy wykorzystywaniu przez wynajmujących balkonu – wyniesienie na balkon jest bardzo trudne.

Standard i wygląd stołów znacznie odbiega od standardu wyremontowanej sali – zakup i wymiana konieczna i uzasadniona.

LOKALIZACJA PROJEKTU: Dom Ludowy w Głowience, ul. Szkolna 2

2. Modernizacja oraz doposażenie placu zabaw/ parku we Wrocance przy ul. Długiej.

Obecny stan parku nie pozwala w pełni korzystać z jego dóbr ze względu na stan nawierzchni prowadzących przez niego alejek. Są one wysypane drobnym żwirem/tłuczniem, który znacząco utrudnia przejazd rowerem, wózkiem dziecięcym, inwalidzkim jak również na rolkach, hulajnogach czy deskorolkach. Wielu mieszkańców oraz użytkowników parku zgłasza uwagi dotyczące wspomnianej nawierzchni. Alejki zaczynają przerastać trawą, co dodatkowo wpływa na pogorszenie atrakcyjności parku. Naszą propozycją jest wykonanie obrzeży oraz położenie nawierzchni asfaltowej na dotychczasowych alejkach.

Ustna ankieta, przeprowadzona wśród osób przebywających w parku pozwoliła zapoznać się z ich oczekiwaniami co do wyglądu i funkcjonalności parku.

Na podstawie powyższych opinii i własnych obserwacji chcielibyśmy doposażyć park o następujące urządzenia:

  • zjazd liniowy – tyrolka
  • trampolina ziemna
  • siłownia zewnętrzna dla dzieci (wahadło, pajacyk, stepper, rowerek).

W parkach oraz placach zabaw w naszej gminie brakuje urządzeń tego typu. Tyrolki oraz trampoliny na terenach sąsiednich gmin cieszą się dużą popularnością. Wierzymy, że park w nowej odsłonie przyciągnie wielu chętnych do spędzania czasu w tak urokliwym miejscu.

Usytuowanie parku jest dodatkowym atutem, ponieważ jest to ścisłe centrum naszej miejscowości. Na placu po przeciwnej stronie drogi odbywają się pikniki rodzinne, festyny. W bardzo bliskiej odległości znajduje się sala Domu Ludowego, w której również odbywają się przyjęcia.

Doposażenie i rozbudowa parku bez wątpienia zachęci do spędzenia czasu we Wrocance i skorzystania z jej atrakcji.

Dodatkowym elementem, o który chcielibyśmy wzbogacić nasz park to nasadzenia roślinne, krzewy, kwiaty oraz karmniki, budki dla ptaków/owadów, które zdecydowanie umilają spędzone w nim chwile i pozwolą obserwować piękno otaczającej przyrody.

Wielu mieszkańców Wrocanki zgłasza chęć pomocy przy montażu czy przygotowaniu nawierzchni, jeżeli koszt wykonania tych prac przekroczyłby limit budżetu.

W 2024 roku obchodzimy jubileusz 600-lecia Wrocanki. Realizacja projektu idealnie wpisałaby się w obchody tego wielkiego wydarzenia.

LOKALIZACJA PROJEKTU: Wrocanka, ul. Długa, numer działki 959/2

3. AED: Zatrzymaj śmierć, uratuj życie.

Projekt zakłada zakup 9 defibrylatorów AED, które zostaną umieszczone w każdej miejscowości – w jej centralnym miejscu. Takie rozwiązanie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe, gdyż każdy mieszkaniec będzie miał dostęp do sprzętu, ratującego życie. Użycie AED jest proste w obsłudze i może być użyte bez przeszkolenia medycznego. Użycie AED w ciągu pierwszych 3-5 minut od wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia zwiększa szansę na przeżycie poszkodowanego o około 75%. Dlatego ważne jest, aby defibrylatory AED były dostępne w miejscach publicznych, takich jak szkoły, urzędy, ośrodki zdrowia czy remizy.
LOKALIZACJA PROJEKTU: każda miejscowość w Gminie Miejsce Piastowe

4. Nowe miejsce w gminie – plac rekreacyjno-sportowy w Targowiskach – Dębinie.

Zagospodarowanie działki nr ewid. 986 położonej w Targowiskach polegające na powstaniu na tej działce drewnianego deszczochronu (w formie altany) o powierzchni ok. 35 m2 z dachem wielospadowym wraz ze stołami i ławkami wraz z utwardzonym podłożem oraz utwardzeniem ścieżki do tego obiektu od granicy działki.

Miejsce sportu i rekreacji w Targowiskach – Dębinie będzie miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli spędzać czas wśród pięknych, leśnych okoliczności przyrody.

Plac w Dębinie znajduje się w głębi lasu i jest chętnie odwiedzany przez młodzież, dzieci i dorosłych, co świadczy o tym, że mieszkańcy potrzebują takiego miejsca. Po zrealizowaniu pomysłu lokalizacja zyska na atrakcyjności i będzie miejscem wytchnienia i rodzinnego spędzania czasu przez mieszkańców Targowisk. Miejsce może być również wykorzystane do zwieńczenia pieszych wędrówek po okolicy, wycieczek rowerowych, spotkań w gronie znajomych, eko-szkoleń uczniów z SP w Targowiskach i okolicznych miejscowości.

LOKALIZACJA PROJEKTU: plac w Targowiskach, przy ul. Dębowej (działka nr 986)

 

Do pobrania:

Karta do głosowania