1. Wykonanie odcinka chodnika przy drodze gminnej na ul. Piłsudskiego o długości ok. 200 m.

Zadanie polega na wykonaniu chodnika przy w/w lokalizacji po stronie lewej w kierunku ul. Łukasiewicza. Ulica prowadzi do placu zabaw oraz przystanku MKS. W stronę przeciwną do szkoły, kościoła, sklepu. Na tym odcinku jest duży ruch samochodowy, co stwarza zagrożenie dla mieszkańców oraz dzieci przebywających na placu zabaw.

LOKALIZACJA PROJEKTU: ulica Piłsudskiego od zabudowań P. Hedesz do skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza (przy placu zabaw, przystanek „Casablanca”)

2. Zagospodarowanie placu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

  • poprawa estetyki miejsca ustawienia obelisku upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości
  • ustawienie tablic informacyjnych o historii i walorach turystycznych miejscowości Targowiska
  • wydzielenie miejsc parkingowych dla członków OSP Targowiska

LOKALIZACJA PROJEKTU: działki gruntowe w obrębie ewidencyjnym Targowiska o nr-ach ew. 1761 i 1761/1 obejmujące plac przed Remizą OSP Targowiska

3. Wiata przy Pumptracku w Miejscu Piastowym.

Z uwagi na brak miejsca do organizowania w naszej miejscowości imprez plenerowych (dotychczas spełniał je plac przy byłym Kółku Rolniczym „Lato na Czarnym Moście”, a obecnie jest to baza ZGK – ul. Jaćmierz), proponuję wykorzystanie części działki gminnej usytuowanej pomiędzy Pumptrackiem, a ogrodzeniem stadionu Piastovii na przeniesienie i organizację takich imprez właśnie tam. Przy okazji scena (wiata, schron) byłaby wykorzystywana przez korzystających z Pumptracka, jako tymczasowe schronienie na wypadek burzy oraz jako schronienie przed słońcem. Lokalizacja jest w mojej ocenie bardzo korzystna z uwagi na istniejący parking, bezpieczne piesze przemieszczanie się z centrum miejscowości (planowana budowa chodnika, przejście dla pieszych), znaczne oddalenie od najbliższych zabudowań (hałas, głośna muzyka) oraz istnieje możliwość wykorzystania monitoringu na zabezpieczenie tego obiektu przed dewastacją.

Zadanie będzie polegało na wykonaniu drewnianej wiaty na ziemnym nasypie. Wiata będzie miała wymiary 6 m x 8 m, z dachem dwuspadowym, kryta blachą, podłoga z kostki brukowej (podobna do wiaty w miejscowości Widacz – z wyłączeniem barierek ochronnych).

LOKALIZACJA PROJEKTU: działka 95/2 przy ul. Dworskiej w Miejscu Piastowym, pomiędzy Pumptrackiem, a planowaną budową budynku wielofunkcyjnego (szczyt niewielkiego wzniesienia)

4. „Serce Rogowskiej radości” plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Remont placu zabaw powiększony o strefę rekreacji.

Projekt obejmuje remont bardzo zniszczonego placu zabaw przy szkole podstawowej, powiększony o elementy siłowni zewnętrznej. Inwestycja pomoże w promowaniu aktywnego stylu życia, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród osób z innych grup wiekowych mieszkających na terenie wsi Rogi. Obecnie przy szkole znajduje się dwa boiska szkolne ogólnodostępne dla dzieci i młodzieży oraz plac zabaw. Przez obecny stan urządzeń teren ten jest mało atrakcyjny i bezpieczny, część urządzeń wymaga natychmiastowej naprawy, a w niedługim czasie będzie trzeba zamknąć teren ze względów bezpieczeństwa. Póki co, obiekt jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców, również w soboty i niedziele i cieszy się zainteresowaniem.

LOKALIZACJA PROJEKTU: plac zabaw zlokalizowany przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach, ul. Szkolna 2. Numer działki 2245/1

5. Zagospodarowanie działki koło Domu Ludowego poprzez budowę mini parku trampolin dla dzieci i uzupełnienie strefy gier oraz wykonanie muralu na ścianie starego Domu Ludowego z okazji 50-lecia ZTL Pogórzanie w Głowience.

W chwili obecnej na działce nr 877 obok domu ludowego została rozpoczęta przez Gminę Miejsce Piastowe koncepcja budowy strefy gier dla mieszkańców Głowienki. Według naszej oceny teren ten wymaga dalszego zagospodarowania, proponujemy rozbudować go o mały park trampolin dla dzieci ok. 4 szt., stół do gry w tenisa stołowego oraz podwójny stół do gry w szachy i chińczyka. Dla bezpieczeństwa uczestników proponujemy ogrodzenie terenu od strony drogi powiatowej i parkingu (ogrodzenie ozdobne na wys. do 1m) oraz wyłożenie kostką brukową istniejących ścieżek spacerowych tak aby rodzice z wózkami oraz dzieci korzystające z placu zabaw mogły bezpiecznie z niego korzystać. Plac ten może stać się miejscem spotkań mieszkańców naszej miejscowości, ponieważ będą tam umieszczone urządzenia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W chwili obecnej po długim okresie pandemii mieszkańcy spragnieni są spotkań z innymi. Wskazane jest aby spotkania te odbywały się na zewnątrz. Nasz projekt stanowi innowację na skalę Gminy ponieważ na jej terenie brak jest parku trampolin terenowych. Mamy również nadzieję, że w końcu uda nam się zagospodarować plac, który od kilku lat wydaje się być niedokończony.

Z okazji 50 rocznicy (1973-2023) powstania zespołu ZTL Pogórzanie proponujemy również wykonanie muralu na ścianie budynku starego DL (od strony mostu) nawiązującego do jego działalności. Zespół Pogórzanie jest dumą miejscowości, tańczą w nim kolejne pokolenia mieszkańców reprezentując Głowienkę oraz Gminę na zewnątrz. Mural będzie stanowił miejsce upamiętnienia i uhonoruje długoletnią działalność zespołu.

LOKALIZACJA PROJEKTU: działka nr 877, obręb Głowienka oraz stary Dom Ludowy w Głowience

6. Przyjazna miejscowość.

W tej części Niżnej łąki mieszka dużo dzieci, które korzystają z placu zabaw oddalonego około 1 km. Turyści spacerujący po naszej miejscowości zwracali uwagę na potrzebę takiego placu zabaw i punktu naprawy rowerów.

LOKALIZACJA PROJEKTU: Niżna Łąka, ul. Łukasiewicza, dz. nr 408

 

Do pobrania:

Karta do głosowania